Stilex Jel Nedir – Ne işe yarıyor – Faydaları nelerdir?

Stilex Jel Nedir – Böcek, sivrisinek ısırıklarından sonra oluşan kaşıntı ve kızarıklıkları gidermek için eczaneden tavsiye edilen Stilex kremin aslında daha birçok faydası vardır. Sadece eczanelerde satılan bu krem ​​hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Stilex kremin etken maddesi sadece eczanelerde 30 gramlık alüminyum tüplerde Mepiramin Maleat, Lidokain hidroklorür, Dexpanthenol olarak satılmaktadır. Cilde uygulandığında iltihabı, alerjileri ve kaşıntıyı gideren bu krem, uygulanan bölgede kısa sürede iyileşme sağlar. Kesik, şişmiş veya zarar görmüş cilde uygulanmaması gereken bu jel, 2 yaş altı çocuklarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Stilex, İsviçre firması Vifor’un orijinal üreticisi olan doktor reçetesi jeli üzerinde kullanılması tavsiye edilirken, Türkiye üretimi Abdi İbrahim İlaç Sanayi’dir. Ciltte oluşan güneş yanıkları, kızarıklık, kurdeşen ve kurdeşen adı verilen diğer cilt problemlerinin tedavisinde, ciltte oluşan ağrıların azalmasında ve tamamen giderilmesinde, arı sokmalarının iyileşmesi sırasında kullanılabilir.

Stilex Jel Nedir

Bu ilacın yardımcı bileşenleri karbopol 940, polisorbat (E433), trietanolamin, komplekson 3, koku olarak oleum odania, koruyucu olarak benzalkonyum klorürdür.

Stilex Jel Nasıl Kullanılır?

Bu kremi aynen doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Aksi takdirde ilacı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. Parmak ucunuzla uygulama yapılacak bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız. Hafifçe ovun. Gün içerisinde birkaç kez uygulanabilir. 7 günden fazla uygulanmamalıdır.

Stilex Jel’in Fiyatı Nedir?

Eczane dışında internet üzerinden satışı mümkün olmayan Stilex krem 15.79 TL d.

Stilex Jel’in Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın fakat şiddetli olmayan döküntü ve kaşıntı, yüksek ateş, kusma, çarpıntı. Hafif kızarıklık ve kaşıntı, iştahsızlık, halsizlik, yorgunluk. Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz hemen doktorunuza söyleyiniz.