Youtube Kapak Fotoğrafı (Banner) Boyutu Ayarlama

Youtube Kapak Fotoğrafı Boyutu Ayarlama: Hepimiz kanalımızda iyi bir ilk izlenim bırakmak isteriz. Birinin sizi ilk kez görünüşünüze, beden dilinize, tavrınıza, giyim tarzınıza ve tavırlarınıza göre değerlendirmesi için yalnızca bir bakış yeterlidir. Bu yüz yüze senaryo, çevrimiçi buluşmamızdan farklı değil. Bir içerik oluşturucunun YouTube kanalına tıkladığınızda gözünüze ilk çarpan şey YouTube banner‘ıdır. Bu nedenle, kendinizin, YouTube kanalınızın ve kişiliğinizin net bir temsili olduğu için YouTube kapak fotoğrafınızını yani banner’ınızı mükemmelleştirmeniz son derece önemlidir!

YouTube Banner’ları – YouTube Kanal Sayfanız için neden önemlidir?

Tüm favori YouTuber’larınızın ortak noktası nedir?

YouTube banner’ları ve YouTube kanal resimleri söz konusu olduğunda tutarlı ve tanınabilir bir marka estetiği.

YouTube kanal resminiz, kim olduğunuzu ve kanalınızın neyle ilgili olduğunu ifade eder. Yaşam tarzı, seyahat, oyun veya şaka olsun, bir YouTube banner’ı izleyicilere hangi türü izleyeceklerini söyler ve onlara renkler, metinler, görüntüler ve stiller aracılığıyla YouTuber’ın kişiliği hakkında bir fikir verir.

Markanızı oluşturmak için YouTube banner’ları nasıl kullanılır?

Banner’lar yalnızca içerik oluşturucuların marka kişiliklerini ifade etmek için kullanılmaz, aynı zamanda kanal duyurularını daha geniş bir kitleye daha hızlı yayınlamanın harika bir yoludur. Güncellenen canlı akış, yaklaşan buluşma ve selamlamalar, yeni video uyarıları, yeni ürün lansmanları ve eşantiyonlar, en son haberler için bir bülten tahtası görevi gördüğü için genellikle bir YouTube banner’ında bulunabilir.

Mükemmel YouTube banner boyutu

YouTube banner’ınızı doğru boyutta oluşturmak, doğru olması için önemli bir unsurdur. Görsel boyutunun ve afiş boyutunun bir mobil cihazda ve masaüstünde farklı görüntüleneceğini unutmayın.


YouTube banner boyutları

Önerilen YouTube banner boyutu 2560 x 1440 pikseldir.

YouTube’un kabul ettiği minimum boyutlar: 2048 x 1152 piksel

Metin ve logolar için YouTube’un minimum resim güvenli alanı: 1546 x 423 piksel (mobil cihaz görünümü için önerilir)

YouTube’un kabul edilen maksimum resim genişliği: 2560 x 423 piksel

YouTube kanal resmi boyutu biçimi

Bir YouTube banner’ı oluştururken, yeni resminizi JPEG, PNG, GIF ve BMP dosya biçiminde kaydettiğinizden emin olun. Kanal resminiz 2MB YouTube banner dosya boyutu sınırının altında kalmalıdır. YouTube banner boyutunuz, önerilen dosya boyutu yönergeleri içinde kalmalıdır, aksi takdirde YouTube, kanal resminizi kabul etmeyecektir.

YouTube banner’ları için en boy oranı

Tüm YouTube kanalı banner boyutları için kullanılması önerilen en boy oranı 16:9 en boy oranıdır. Mobil cihaz kullanıcılarının YouTube kanal banner’ınızı net bir şekilde görüntüleyebildiğinden emin olmak için önerilen 2560 piksel genişliğinde ve 1440 piksel yüksekliğindeki YouTube banner boyutu içinde kalın.

Youtube Kapak Fotoğrafınızı Hızlı Bir Şekilde Ayarlamak için;

bu siteye girin. Ardından dimensions kısmını seçin. resminizi yükleyin ve kapak fotoğrafınız hazır!