Pinterest Üzerinden Trafik Elde Etme Yolları

Pinterest’ten Ücretsiz Trafik Nasıl Alınır
Pinterest ile sitenize daha fazla organik trafik çekmenin 5 yolu. İşte 5 adımda Pinterest üzerinden ziyaretçi çekmek için ipuçları. Pinterest kullanıcıları ve web sitesine ziyaretçi çekmek isteyenler mutlaka bu makaleyi okumalıdır.

Web sitenizde az sayıda ziyaretçiniz varsa ve daha fazlasına ihtiyacınız varsa, Pinterest’te yeni bir sayfayla başlamalısınız. Pinterest üzerinden ziyaretçi çekmenin birkaç yolu vardır. Bu yöntemleri tek tek uygulamanız durumunda web sitenize çok sayıda ziyaretçi çekebilirsiniz.

Web siteniz için bir Pinterest hesabı oluşturun
Pinterest üzerinden ziyaretçi sayısını artırmak istiyorsanız, aktif hesabınızın web sitenize uygun içeriğe sahip olması gerekir. Dolayısıyla; Pinterest hesabınızın adını, logosunu, URL uzantısını web sitenizdekilere benzer şekilde düzenleyin. Bir Pinterest ziyaretçisi, Pinterest hesabınıza bakarken web sitenizi merak etmelidir. Bunu sağlamanın en iyi yolu, logonuzu dikkat çekici bir şekilde tasarlamaktır.

En az 100 Pinterest panosu (sayfası) oluşturun
Pinterest hesabınızı oluşturduktan sonra resim göndermeye başlayın. Her şeyden önce, hesabınızı bağlam açısından dolu olarak yansıtmak için en az 100 pano oluşturun çünkü resim paylaşmaya başladığınızda ziyaretçi o sayfada çok fazla resim olduğunu düşünmeli. Bunun için oluşturmuş olduğunuz panoya çok sayıda resim yüklemeniz gerekmektedir. Ancak, ilk başta ve toplam 100 pano sayısına ulaştığınızda her panoya sadece 10 resim yükleyin; daha sonra her panoya 10 resim daha ekleyin. Bu aşamada resimleri kişisel bilgisayarınızdan yüklemeyin!

Benzer Pinterest hesaplarını bulun ve bu hesaplarda bulunan resimleri kendi hesabınızda paylaşın.
Bu şekilde 100 adet pano tamamlamış olacaksınız. Ayrıca, diğer kullanıcıların resimlerini yeniden paylaşmak, hesabınız üzerinden bu aktif kullanıcıların dikkatini çekmenize yardımcı olur. Bu nedenle, kendi resimlerinizi paylaşmadan önce çoğu kullanıcı tarafından beğenilen içeriklerle dolu bir hesabınız olmalıdır.

Bu adımdan sonra her gün her panoya kendi çektiğiniz 2 fotoğrafı eklemelisiniz. Yani bu hesaba göre bir ay sonunda toplam 6000 resim yüklemiş olmalısınız. Ne kadar çok resim yüklerseniz, o kadar çok ziyaretçi kazanırsınız. Ancak şunu bilmelisiniz… Web sitenize sadece bir resim yüklemek, ziyaretçilerin dikkatini Pinterest hesabınıza çekmek için yeterli değildir. Pinterest üzerinden web sitenize ziyaretçi çekmek için bundan farklı başka yöntemler uygulamanız gerekir.

Not: Her resmi paylaşırken, ziyaretçinin resme her tıklandığında web sitenizi açabileceği bir bağlantı eklemeyi unutmayın.

Pinterest’te resimler nasıl paylaşılmalı?
Paylaşılan resmi daha ilginç göstermek için resimlerin her başlığının sonuna “+25” ve “+42” gibi sayılar ekleyin. Bu sayede Pinterest’i ziyaret eden bir ziyaretçi resme tıkladığında daha fazla resim göreceğini düşünecek ve hemen tıklamak isteyecektir.

Ancak bir ziyaretçi, küçük resme tıkladıktan sonra açılan web sitesinde benzer pek çok resim görmüyorsa, o andan itibaren Pinterest hesabınızla ilgilenmeyecektir. Bu nedenle, ziyaretçi tıkladığında açılan web sitesinde en az 20 resim olmalıdır. Bu, binlerce sayfa oluşturmak anlamına gelir, ancak oldukça gereklidir. Ancak bunu daha pratik bir yol kullanarak kolayca işleyebilirsiniz.

Web sitenizde rastgele resimler sergileyen bir sayfa oluşturun
Pinterest üzerinden her resim için ayrı bir sayfa oluşturmak yerine, ziyaretçileri rastgele resimlerin gösterildiği tek bir sayfaya yönlendirmek daha kolay olacaktır. Bu sayfada oluşturacağınız en az 20-25 resim olmalı ve her dönüşte farklı resimler gösterilmelidir. Bu nedenle, web sitesi ziyaretçileri her fırsatta farklı resimler görecek ve sayfanızdan çıkmayacaktır.

Ancak her pano için farklı bir sayfa oluşturulması gerekmektedir. Gösterilen resimlerin çeşitliliği çok önemli olduğundan, söz konusu çeşitliliği sağlamak için web siteniz 1000 farklı görsel içermelidir. Bu sayede içerik açısından dolu bir Pinterest hesabınızın ve web sitenizin olduğunu ziyaretçilere göstermiş olacaksınız.

Pinterest Paylaş Düğmesini web sitenize ekleyin
Web sitenizdeki resimlerin altına “Pinterest’te Paylaş” butonunu yerleştirmelisiniz. Bunun nedeni, ziyaretçiyi kendi panosunda resim paylaşmaya teşvik etmektir. Böylece Pinterest’te sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilecektir.

Böyle bir yöntem uygularsanız, bir yıl sonra yalnızca Pinterest üzerinden web sitenize günde en az 2000 ziyaretçi çekmiş olursunuz. Bu sayı zamanla giderek artacak ve Pinterest’i etkin bir şekilde kullanabileceksiniz.