Fiverr Nedir ve Fiverr’dan Nasıl Para Kazanılır

Fiverr, alıcıların ve satıcıların dijital hizmetler alıp satabilmeleri için bağlantı kurmalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir freelance ticaret platformudur. Adını hizmetlerin başlangıç fiyatı olan 5 $ ‘dan alıyor.

Fiverr nedir?

Fiverr, dünyanın her yerinden düşük maliyetli satıcılar ile serbest hizmetler (freelance) için çevrimiçi bir pazar yeridir.

Markalarının arkasındaki fikir, işe alma veya serbest meslek sahibi olarak işe alınma sürecini kolaylaştırmaktır. Çevrimiçi pazar, işe alma, işten çıkarma ve İK departmanlarının aracısını ortadan kaldırıyor. Daha küçük işletmeler, işlerin durumuna göre daha fazla halledebilir ve serbest çalışanlar yani freelancerlar, hizmetlerini istedikleri zaman herhangi bir şirkete satma özgürlüğüne sahiptir.

Fiverr, müşterilerin WordPress tasarımı, logo tasarımı, makale yazma hizmetleri, transkripsiyonlardan hatta seslendirme çalışmalarına kadar her türlü dijital hizmeti oluşturan Gigler için önceden ödeme yapmasına izin veriyor. Site ilk açıldığında tüm hizmetler 5 $ olarak fiyatlandırılmış olsa da, serbest çalışanlar artık fiyatlarını istedikleri kadar yükseğe çekebilirler  ve paket anlaşmaları veya Gig Paketleri sunabilirler.

Fiverr Nasıl Çalışır?

Fiverr, web tasarımından sosyal medya pazarlamasına, metin yazarlığına kadar her tür serbest hizmeti alıcıların peşin ödeme yapmasını sağlayarak çalışıyor. Fiverr ilk piyasaya çıktığında, tüm siparişler başlangıçta 5 $ olarak fiyatlandırıldı, ancak şimdi serbest çalışanlar daha fazla ücret almaya veya hizmet paketleri sunmaya karar verebiliyorlar. Siparişler genellikle bir veya iki gün içinde tamamlanıyor, ancak teslimat süresi satıcı tarafından belirlenir ve satıcının sipariş kuyruğu varsa daha uzun sürebilir. (queue) Siparişiniz başarıyla tamamlandığında, satıcı toplam sipariş değerinin% 80’ini alacaktır. Örneğin, 5 dolarlık bir iş, serbest meslek sahibinin tamamlanmış bir sipariş için 4 dolar alacağı anlamına gelir. Elde ettiğiniz kazancın %20’si fiverr’a aktarılmaktadır.

Siteyi serbest çalışan veya alıcı olarak görüntülemenin iki yolu vardır.

Fiverr’a Nasıl Başlanır?

Bir Fiverr satıcısı olarak para kazanmak her zamankinden daha kolay. Aşağıdaki adımları tamamlayarak, Fiverr ile kısa sürede çalışmaya başlayabilir (ve umarız para kazanabilirsiniz).

Yeni Hesap Açın

Fiverr’da para kazanmak için kayıtlı bir kullanıcı olmalısınız. Öyleyse, ilk adımınız yeni bir hesaba kaydolmaktır. İletişim bilgilerinizi ve ayrıntılarınızı girdikten sonra, bir e-posta onay bağlantısı alacaksınız. Yeni hesabınızı onayladıktan sonra, iş aramaya başlama zamanı.

Satıcı Profilinizi Oluşturun

Profiliniz belki de Fiverr’da iş bulmanın en önemli yoludur. Deneyiminizi, becerilerinizi ve geçmişinizi alıcılara sergilemek için bir fırsat. Esasen, kendinizi profilinizle satmanız gerekiyor! Bu, alıcıların kimi işe alacaklarına karar verirken gördükleri ilk şeydir, bu nedenle ilk izleniminizi iyi yapın.

Bir Gig oluşturun

Artık açıklayıcı bir profiliniz olduğuna göre, potansiyel alıcılarla paylaşmak için bir iş oluşturmak isteyeceksiniz. Hizmetleriniz, gereksinimleriniz ve ne kadar ücretlendireceğiniz konusunda bilgi vermeniz gerekecektir.

Fiverr işini iş tanımınız olarak düşünün. Profilinizi okuduktan sonra, bir alıcı projesine uygun olup olmadığınızı görmek için işinize bakacaktır.

Alıcılara Teklif Gönderin

Alıcılar profilinize bakarken arkanıza yaslanıp rahatlayabilseniz de, proaktif olarak çalışırsanız daha fazla konser alırsınız.

Bazı alıcılar, ne yapılmaları gerektiğini, ne zaman ihtiyaç duyduklarını ve ne kadar ödemek istediklerini açıklayan bir hizmet talebi göndereceklerdir. Bir satıcı olarak, bu taleplere göz atabilir ve doğrudan alıcıya teklif gönderebilirsiniz.

Fiverr’ın Maliyeti Ne Kadar?

Fiverr ile bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir. Bu, web sitesinin en iyi özelliklerinden biridir. Hangi konserlere göz atmak veya görmek size bir kuruşa mal olmayacak.

Bir alıcı olarak, Fiverr’a hem işin maliyeti hem de yönetim ücretleri için peşin ödeme yaparsınız. Ücret, iş için ne kadar ödediğinize bağlı olacaktır. 40 $ ‘ın altındaki işler için ücret 2 $ veya 40 $’ ın üzerindeki işler için % 5’tir.

Örneğin, bir blog makalesi için 10 $ ödemeye razıysanız, bir satıcıyı işe almadan önce Fiverr’a 2 $ ödersiniz.

Bir satıcı olarak, iş başarıyla tamamlandıktan sonra size ödeme yapılacaktır. Toplam sipariş değerinin yalnızca% 80’inin ödeneceğini unutmamak önemlidir. Fiverr, kalan% 20’yi komisyon ücreti olarak tutar.

Örneğin, bir alıcı bir blog makalesi için 10 ABD doları teklif ediyor. Tamamlandığında, size 8 ABD doları tutarında son ödeme yapılacaktır.

şimdilik bu kadar.