WhatsApp İşletme Uygulamasının 7 Bilinmeyen Özelliği

WhatsApp chatbot ile birlikte WhatsApp işletme, ticaret için çok güçlü bir araçtır. Platformun yayınlamaya devam ettiği birçok yeni özellik sayesinde WhatsApp, özellikle uzak zamanlarda harika bir perakende satış yeri haline geliyor. Bir WhatsApp sohbet robotu oluşturmayacak olsanız bile, WhatsApp for Business’ta yararlanabileceğiniz birçok harika şey var.

Bugün WhatsApp İşletme Uygulamasının 7 Bilinmeyen Özelliğini inceleyeceğiz.

1. İşletme Profili

Adresiniz, işletme açıklamanız, e-posta adresiniz ve web siteniz gibi müşterileriniz için faydalı bilgiler içeren bir işletme profili oluşturun. İşletme hesapları, markaların bir kullanıcının sadakatini kazanmasına yardımcı olur. Bir işletme profili, şirkete tanıdık bir “yüz” ve kimlik verir. Şirket adınızın yanında “Doğrulandı” rozetinin bulunması için WhatsApp’ın bunun doğrulanmış bir işletme hesabı olduğunu onaylaması gerekir.

2. Hızlı Yanıtlar

Bunlar, sık sorulan soruları yanıtlamak için sık kullanılan mesajlardır. Hızlı yanıtlar, sık gönderdiğiniz mesajları kaydetmenize ve yeniden kullanmanıza olanak tanır, böylece sık sorulan soruları hemen yanıtlayabilirsiniz. Hızlı bir yanıt seçmek ve göndermek için klavyenizdeki “/” düğmesine basmanız yeterlidir.

3. Otomatik Karşılama Mesajı

İşletmeler için WhatsApp, kullanıcıların şirketinizle iletişim kurduklarında veya 14 gün boyunca herhangi bir işlem yapılmadığında alacakları bir karşılama mesajı oluşturmanıza olanak tanır. Anlık mesaj göndererek, gecikme ve bekleme süresi olmadan yeni bir potansiyel müşteriye hoş geldiniz ve bir şirketi tanıtmış olursunuz.

4. Dışarıdayım Mesajı (Cumaya gittim dönücem)

Uzaktayım ya da dışarıdayım mesajları, karşılama mesajları gibidir. Mesai saatlerinizden sonra şirkete bağlanmaya çalışan kişilere özel bir mesaj gönderirler. Özel mesaj yazabilir veya çalışma saatlerinizi gönderebilirsiniz. Seçilen zamanda dışarıdayım mesajı gönderebilmek için bu ayarı aktif etmeniz gerekmektedir.

5. Kişileri Etiketle

İşletmeler, kolay erişim için kişilerini düzenleyebilir ve etiketlerle kategorilere ayrılabilir. Bu şekilde, kişilerinizi kolayca arayabilir ve gruplandırılmış ve düzenli tutabilirsiniz.

6. İstatistiklere Erişim

WhatsApp Business, mesajlarınızın kaç tanesinin gönderildiği, iletildiği ve okunduğu gibi hayati önem taşıyan metriklere erişmenizi sağlar.

7. Facebook Mağazalar Entegrasyonu

Facebook Mağazaları, işletmeniz için özelleştirilmiş alışveriş deneyimleri oluşturmanıza ve bunları Facebook uygulama ailesiyle sorunsuz bir şekilde entegre etmenize olanak tanıyan bir araçtır. Mağazanız aracılığıyla, sattığınız ürün ve hizmetleri sergileyebilir ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurabilirsiniz. Büyüyen herhangi bir işletme için paha biçilmez bir araçtır.