107 Samsung Smart TV Hata Kodu ve Çözümü

Samsung Smart TV 107 Hata Kodu Çözümü, Smart TV Sorunları çözümü, Samsung Smart Hub’ın akıllı bir TV’de çalışması için sabit bir İnternete ihtiyacınız var. Ancak bazen bağlantı kesilir ve bu da uygulamaları anlamsız hale getirir. Bu durumda, ekranda farklı rakam kombinasyonlarına sahip bildirimler görünür; örneğin, hata kodu 107. Anlamlarını bilerek, arızayı hızla giderebilirsiniz.

Samsung Smart TV 107 Hatası Neden Kaynaklanır

Samsung TV’de hata kodu 107, OpenAPI sorunlarını gösterir. Akıllı bir merkezin çalışamayacağı İnternetin eksikliği ile ilişkilidirler. Kural olarak, Anında Açılma özelliği kullanıldığında ağ erişimi kaybolur. Kapatmak, geri göndermenize yardımcı olur: sadece cihazı prizden çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Ancak, etki uzun sürmez: Wi-Fi’nin tekrar tekrar anlık geçişinden sonra, tekrar kaybolur.

Elbette, yönlendiriciyi TV ile birlikte yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ancak önce, kablosuz bağlantının diğer cihazlarda nasıl davrandığını kontrol edin. Hiçbir yerde İnternet yoksa (bu durumda çok nadirdir), kararsız bir ağ nedeniyle 107 hatası görünür. Olası nedenler:

sağlayıcı tarafında sorunlar;

yanlış yönlendirici yapılandırması.
İlk durumda, servis sağlayıcısına başvurmanız gerekir, ikincisinde yönlendiriciyi yeniden yapılandırmanız gerekir. Çevrimiçi içerik yalnızca TV’ye indirilmiyorsa, sorunun kaynağı budur.

107 Smart Tv hatasının olası nedenleri

107 hata kodunu kaldırmak için, ağ kanalını (2,4 GHz’den 5 GHz’e veya tam tersi), DNS’yi değiştirebilir, IP adresini, alt ağ maskesini ve diğer parametreleri manuel olarak girebilirsiniz. Ancak bunun olumlu bir sonuç vermesi pek olası değildir, çünkü burada büyük olasılıkla TV yazılımı sebeptir.

Kötü ürün yazılımı

Kullanıcılar genellikle 1303, 1169, vb. Aygıt yazılımını yükledikten sonra Samsung TV’de 107 hata kodunun göründüğünden şikayet ederler. Bunlar, İnternet bağlantısının kesilmesi nedeniyle bazı hatalar içerir. Yeni bir sürüm yüklemeli veya bir öncekine geri dönmelisiniz.

TV’yi İnternet’e bağlayabilirseniz, 107 numaralı hatanın kaybolması için yazılımı otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Değilse, dosyayı manuel olarak indirmeniz, bir USB flash sürücüye açmanız ve USB sürücüsünü TV’ye bağlamanız gerekecektir. Eylem planının geri kalanı aynıdır:

ayarları aç;
Destek bölümüne gidin;
Yazılım Güncelleme’ye basın;
USB Güncelleme veya Ağ Güncelleme’yi seçin.
Bundan sonra, 107 hatası görünmeyi bırakacak ve Smart TV işlevleri geri yüklenecektir.

Yanlış TV ayarları

Çoğu durumda, yeniden yanıp sönme yardımcı olur. Bu olmazsa, TV’yi sıfırlayın:

Ayarlar menüsünü açın;
Destek bölümüne gidin;
beliren listedeki Kendi kendine teşhis öğesini açın;
Sıfırla’ya basın;
PIN kodunu girin (standart – dört sıfır);
Wi-Fi’ye yeniden bağlanmayı deneyin.
107 hata kodunu ortadan kaldırmaya yardımcı olabilecek başka bir seçenek de derin sıfırlamadır. Bunu yapmak için, TV’nin altındaki güç düğmesine basın ve ekran kararana ve tekrar aydınlanıncaya kadar onu bırakmayın. Ardından uzaktan kumanda üzerindeki açma / kapama düğmesini basılı tutun ve yeniden başlatma için bekleyin. Tüm kullanıcı verileri, biriken arızalarla birlikte silinecektir.