15414 Pubg Mobile Hata Kodu ve Çözümü [İnternet Hatası]

PUBG’de 15414 hata kodunu düzeltmek için bir çözüme ihtiyacınız varsa, o zaman doğru yerdesiniz. PUBG olarak bilinen Player Unknown Battle Ground, çok kısa bir süre içinde dünyanın en çok oynanan çevrimiçi oyunu oldu. Kullanıcıların farklı haritalarda birbirleriyle savaşabileceği çevrimiçi bir Battle Royale oyunudur. PUBG, Tencent Games tarafından geliştirildi.

PUBG’nin geliştiricileri ve teknik ekibi, olağanüstü grafikleri ve akıcı performansıyla kendi kendine konuşan çok çalışıyor. Ancak yine de bu oyunda hatalarla karşılaşacağınız bazı durumlar var. Bunlardan biri İnternet Hatası: 154140712 hata kodu. Bu hata nedeniyle, PUBG sunucusuyla bağlantı kuramıyor ve sorunun ne olduğunu düşünmenizi sağlıyor.

Bu hata neden oluyor 154140712

PUBG, üst düzey çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. Bu nedenle, güçlü bir internet bağlantısı gerektirir. PUBG’yi her açtığımızda, cihazın PUBG sunucusu ile güvenilir bir bağlantı kurmasını sağlıyor ve bu bağlantıyı kurmak mümkün olmadığında bu 154140712 hata kodunu gösteriyor. Bu hataya neden olan iki ana neden var.

İnternet bağlantısı yok veya yavaş internet bağlantısı.
Cep telefonunuzda DNS doğru şekilde yapılandırılmamış olabilir, cep telefonunuzun güvenilir bir bağlantı kuramamasının nedenlerinden biri olabilir.

PUBG’de 154140712 veya 554827782 hata kodunu düzeltme yöntemleri

Yukarıdaki tartışmadan, bu hatanın neden PUBG oyununun başlatılması sırasında ortaya çıktığı açıktır. Şimdi, bu internet hatasını düzeltme zamanı, mümkün olduğu kadar basit, sadece bu basit yöntemleri izlemelisiniz.

Yöntem 1: Yüksek Hızlı İnternet Bağlantısına Geçin

PUBG’nin üst düzey çok oyunculu bir oyun olduğunu bildiğimiz gibi, sorunsuz ve en iyi oyun deneyimi için en güvenilir bağlantıya ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, internet hatası sorunuyla karşı karşıyaysanız, yavaş mobil bağlantıdan yüksek hızlı internet Wi-Fi bağlantısına geçmeniz önerilir.

Yüksek hızlı bağlantı, cihazınızın PUBG sunucusuna en verimli şekilde bağlanmasını sağlar. PUBG’de 154140712 hata kodunu düzeltmenin en basit yöntemidir. Ancak yine de bu internet hata koduyla karşı karşıyaysanız, kesinlikle DNS’nizin yanlış yapılandırılmasından kaynaklanmaktadır.

Yöntem 2: Cihazınızda DNS Ayarını Yapılandırma

Kısaca Alan Adı Sunucusu (DNS), cihazınızın internete veya PUBG sunucusuna bağlanamamasının ikinci ve ana nedenidir. Önceki yöntem internet hatası problemini çözmede size yardımcı olmuyorsa.

Ardından cihazınızdaki DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin, bu basit kılavuzu baştan sona takip edin.

Android’de DNS ayarını değiştirme

Android cihaz kullanıyorsanız, PUBG’de 154140712 hata kodunu düzeltmek için aşağıda listelenen basit adımları izleyin.

Android cihazınızın Ayarını açın ve Wi-Fi seçeneğine dokunun.

Şimdi Wi-Fi ayarlarını değiştirmek için bağlı olduğunuz Wi-Fi’nin ok simgesine dokunmanız gerekir.

Şimdi aşağı kaydırın. Cihazınızın android sürümüne bağlı olarak, IP ayarları veya Gelişmiş IP ayarları için aşağıya bakın.

IP ayarlarını DHCP’den Statik’e değiştirin.

Şimdi DNS 1 ve DNS 2 seçeneklerini göreceksiniz. Değerlerini şu şekilde değiştirin:
DNS 1: 8.8.8.8

DNS 2: 8: 8: 4: 4

Tamam veya (✓) üzerine dokunarak bu ayarı kaydedin.
Ve Bitti. Şimdi, bu yöntemin PUBG uygulamasını başlatarak sizin için çalışıp çalışmadığını kontrol edin.