Tvq-st-141, Tvq-st-142, UI-502 Netflix Hata Kodu ve Çözümü

Netflix Tvq-st-141 – Tvq-st-142 – UI-502 Hata Kodu Çözümü – Netflix’te yayın izlemek size saatlerce eğlence sağlayabilir. Netflix’te popüler dizileri aşırı derecede izleyebilir veya eski ve yeni filmleri izleyebilirsiniz.

Ancak, bir hatayla karşılaştığınız ve favori programlarınıza erişemediğiniz bazı zamanlar vardır. Netflix hatalarına bazı örnekler tvq-st-141, tvq-st-142 ve UI-502 hata kodlarıdır.

Netflix Hata Kodu  tvq-st-141

tvq-st-141 hata koduyla karşılaşırsanız, “Netflix’e bağlanılamıyor. Lütfen tekrar deneyin veya şu adresi ziyaret edin: www.netflix.com/help.” Başka bir mesaj türü ise “Netflix bir hatayla karşılaştı. [X] saniye içinde yeniden deneniyor.”

Netflix hata kodu tvq-st-141, cihazınızda yenilenmesi gereken depolanmış bilgiler olduğu anlamına gelir, bu nedenle uygulamayı yeniden başlatmak sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

Netflix Hata Kodu tvq-st-142

Netflix hata kodu tvq-st-142, tvq-st-141 hata koduna benzer. Ayrıca, “Netflix’e bağlanılamıyor. Lütfen tekrar deneyin veya şu adresi ziyaret edin: www.netflix.com/help.” Hızlı bir yeniden başlatma da hatayı düzeltmeye yardımcı olacaktır.

Netflix Hata Kodu UI-502

Yukarıdaki diğer iki hata kodu gibi, Netflix hata kodu UI-502 de Netflix’e bağlanamadığınızı gösterir. Yani izlemeye çalıştığınız dizi oynatılamıyor.

Netflix tvq-st-141, tvq-st-142 ve UI-502 Hataları Onarım

Bu üç Netflix hata kodunun benzer nedenleri ve tetikleyicileri vardır, bu nedenle sorunu çözmek için benzer sorun giderme yöntemlerini de paylaşırlar.

1. Çözüm – Tekrar Dene’yi seçin
Hatayı düzeltmek için yapabileceğiniz ilk şey, cihazınızın ekranındaki Tekrar Dene düğmesine tıklamaktır. Sizi tekrar Netflix’e bağlamanıza yardımcı olabilir. Netflix yeniden bağlanmaya çalışırken de bekleyebilirsin.

2. Çözüm – Modeminizi veya Yönlendiricinizi Güç Döngüsüne Alın

İlk önce cihazınızın, modeminizin ve yönlendiricinizin fişini çekin.
En az 1 dakika bekleyin ve modeminizi prize takın.
Modem bağlandıktan sonra yönlendiricinizi prize takın.
Cihazınızı prize takmadan önce yönlendiricinin tamamen bağlanmasını bekleyin.
Netflix’i yeniden başlatmayı deneyin.

3. Çözüm – Netflix’ten Çıkış Yapın
Ana ekrana gidin.
Sol tarafta, dişli simgesini veya menü seçeneğini tıklayın.
Ayarlar’a gidin ve Oturumu Kapat’ı tıklayın.
Evet ile onaylayın.
Tamamen çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yapın ve Netflix’e bağlanın.

4. Çözüm – Cihazınızı Doğrudan Modeme Bağlayın

Bu işlem İnternet bağlantınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Bir Ethernet kablosu kullanarak yönlendirici bağlantısını atlayın ve doğrudan modeminize bağlanın. Şimdi Netflix’i yeniden başlatın ve hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.

Hatalar, neden olduklarına dair farklı nedenler olduğu için kaçınılmazdır. Akış sırasında bir Netflix hatasıyla karşılaşabilirsiniz ancak bu sorunları çözmenize yardımcı olacak çözümler her zaman vardır. Yukarıdaki hangi çözüm Netflix hatanızı düzeltmenize yardımcı oldu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.