Instagram Beğenilerini ve Görüntülenme Sayılarını Gizleme – iPhone ve Android

Beğenilerinizi ve Görüntülemelerinizi Neden Gizlemelisiniz?
Instagram’ınızı yakın zamanda güncellediyseniz, artık yalnızca Instagram gönderi beğenilerinizi değil, aynı zamanda gönderi görüntülemelerinizi de gizleme olanağına sahipsiniz. Önceden, herkes gönderinizin toplam beğeni sayısını ve görüntülemelerini görebilirdi. Her şey halkın görmesi için!

İnstagram Beğeni Satın Al » https://medyapu.com/instagram-gercek-turk-begeni-paketleri/

Bu iyi bir şey gibi görünse de, birçok kullanıcının metriklere fazla takıntılı hale geldiği inkar edilemez. Sanki her şey bir sayı oyunu olmuş gibi.

“Beğeni Kültürü”
Günümüz toplumunda, insanlar dijital medya tüketimine, onsuz yaşamanın zor olabileceği noktaya kadar tamamen adapte oldular. Sosyal medya hayatın bir parçası haline geldi ama aynı zamanda bazı insanların öz değeri nasıl algıladıklarını da etkiledi. Beğenilerin ve görüşlerin birinin etkisinin ve başarısının belirleyicisi haline gelmesiyle, kalitenin her zaman popülerlik anlamına gelmediğini unutmak kolaydır.

Bazen sadece anı yaşamak ya da hayatınızın en unutulmaz deneyimlerini yeniden canlandırmak istersiniz. Sadece sizin için değerli olan bir şey göndermek veya sizi mutlu eden bir şey yüklemek istiyorsunuz. Aldığınız beğeniler ve görüşler ne olursa olsun, çok önemli değiller. Bu nedenle, gönderinizin nasıl görünmesini istediğinizi kontrol etme yeteneğine sahip olmak oldukça özgürleştiricidir.

Yeni “beğeni sayısını gizle” özelliği ile artık gönderi beğenilerinizi ne zaman gizleyeceğinizi ve herkesin görebileceği şekilde gösterme özgürlüğüne sahipsiniz. Artık kontrol sizde.

Bu özellik sayesinde kendi gönderilerinizin beğeni sayısını ve toplam izlenme sayısını gizleyebilirsiniz. Ayrıca bu özelliği, diğer hesaplardan beğeni sayısını ve toplam izlenme sayısını görmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, aşağıda listelenen adımları izlemeniz yeterlidir.

Kendi Instagram Beğenilerinizi ve Görünümlerinizi Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Instagram uygulamanızı açın ve bir fotoğraf veya video yükleyerek yeni bir gönderi oluşturun.

Gönderinizi gerektiği gibi düzenleyin. Ayrıca başlıklar ve etiketler de ekleyebilirsiniz.

Yeni gönderiniz neredeyse paylaşılmaya hazır olduğunda, henüz “Paylaş” düğmesine basmayın.

Bunun yerine, tamamen aşağı kaydırın ve alttaki “Gelişmiş Ayarlar” yazan seçeneği arayın.

Üzerine dokunun ve “Bu Gönderideki Beğenileri Gizle ve Sayıları Görüntüle” seçeneğini açın.

Açıldıktan sonra geri dönün ve yayınınızı paylaşmayı bitirin!

Bu kadar!

Aynı Anda Birden Fazla Gönderinin Beğenilerini ve Görüntülemelerini Gizlemek

Kendi gönderilerinize gelince, henüz toplu gizleme özelliği yok. Bu nedenle, posta başına yapmanız gerekir. Özellikle hesabınızda zaten çok sayıda fotoğraf ve video yayınlanmışsa, bu oldukça sıkıcı olacaktır.

Diğer Hesaplardaki Gönderileri Beğeni ve Görüntüleme Sayılarını Gizleyin

Instagram uygulamanızı açın ve profilinize gidin.

Hesap menünüze gidin ve “Ayarlar”ı seçin.

“Gizlilik”e gidin ve ardından “Gönderiler”i seçin.

“Beğeniler ve Görüntülemeler” bölümünü bulun ve “Beğenme ve Görüntüleme Sayılarını Gizle” seçeneğini açın.

Açıldıktan sonra, diğer hesaplar tarafından paylaşılan gönderilerin toplam beğeni ve görüntüleme sayısını artık göremeyeceksiniz. Yalnızca “Kullanıcı1 ve diğerleri tarafından beğenildi” olarak görünürler.

Bu kadar!