En iyi Google Chrome Eklentileri – Extensions – 2022

1. GoFullPage – Ekran Görüntüsü Alma Eklentisi

Tek bir tıklama ile web sayfasının tamamının ekran görüntüsünü alın ve JPG olarak indirin

Uzantının herhangi bir özel izne ihtiyacı yoktur – sadece yükleyin, ardından tarayıcınızdaki simgeye tıklayın veya tam sayfa ekran görüntüsü almak için Alt + Shift + P’ye dokunun.

Sayfa yakalandıkça kayar ve bitene kadar farenizi sayfanın üzerine getirmemeniz önerilir. Tamamlandığında, ortaya çıkan görüntü indirilmeye hazır yeni bir pencerede açılacaktır. Çevrimdışı okumak istediğiniz web sayfalarını kaydetmek için özellikle kullanışlı bir araçtır.

Muhtemelen sayfanın tek seferde ele geçirilemeyecek kadar büyük olması durumunda, Tam Sayfa Ekran Yakalama sizi uyaracak ve bunun yerine onu yönetilebilir parçalara ayıracaktır.

Eklenti adresi

2. Adblock Plus – Reklam Engelleyici Eklentisi

Daha yüksek gezinme hızı ve gizlilik için reklamları ve izleme çerezlerini engellemenize yardımcı olur.

Chrome için en iyi bilinen reklam engelleyici olan Adblock Plus’tan bahsedeceğiz. Kurulum hızlı ve kolaydır. Test etmek için; tarayıcınızı reklamları çok olan bir siteye yönlendirmeniz yeterlidir, Adblock Plus simgesi engellenen her şeyin sürekli sayısını gösterir ve muhtemelen artık çoğu sayfanın çok daha hızlı görüntülendiğini göreceksiniz.

Adblock Plus’ın diğer önemli özelliği, aşırı yapılandırılabilirliğidir. Yalnızca uzantının belirli bir sitede çalışmasını önlemek, belki sorunlara neden olmaktan kaçınmak veya tamamen yeni bir dizi reklam engelleme kuralı kullanmak istiyorsanız, Seçenekler iletişim kutusunda size yardımcı olacak araçlar vardır.

Eklenti adresi

3. Google Benzer Sayfalar Eklentisi

Şu anda göz atmakta olduğunuz sayfaya benzer web sayfalarını keşfedin. Baktığınız sayfadan keyif alıyor ve diğer benzer sayfalarla ilgileniyor musunuz? Araştırdığınız bir konuyla ilgili daha fazla sayfa bulmaya çalışıyorsunuz, ancak Google’da doğru sorguyu bulmakta zorlanıyor musunuz? Google Benzer Sayfalar yardımcı olabilir!

Artık, göz atmakta olduğunuza benzer diğer sayfaları anında önizleyebilir ve keşfedebilirsiniz.

Eklenti Adresi

4. User Agent Switcher for Chrome Eklentisi

Hem mobil tarayıcılarda hem de masaüstü tarayıcılarda çalışması gereken bir site mi geliştiriyorsunuz? Netscape 4 kullanmadığınız için bazı arkaik sitelerin sizi engellemesinden bıktınız mı? Yanıt Chrome için User Agent Switcher’dir. Bu uzantı ile, kullanıcılar arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Eklenti adresi

5. Güvenli Kabuk (SSH) Eklentisi

Terminal emülatörü ve SSH ve SFTP istemcisi.

Eklenti adresi

6. Toplu Resim İndirme Eklentisi

Her türlü siteden resim indirebilirsiniz. Vaktinizi resim yükleyerek geçirmenizi kolaylaştıracak harika bir uzantımız var. Bu eklenti toplu resim indirici’dir. Resimlerin toplu olarak yüklenmesini daha kolay hale getirir. Üstelik bunu tek bir tıklama ile yapabilirsiniz. Görüntüleriniz çok parlak ve net olacak. Uzantı hafiftir ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. İndirmek istediğiniz görüntüler için minimum veya maksimum genişlik de belirleyebilirsiniz.

Eklenti adresi

7. İnstagram Gerçek Takipçi Satın Alma Eklentisi

Bu eklenti ile gerçek İnstagram takipçi satın alma işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Eklentiyi kurduktan sonra otomatik olarak güvenilir bir takipçi satın alma sitesi karşınıza çıkacaktır.

Eklenti adresi