WhatsApp Sohbet Link Bağlantısı Nasıl Oluşturulur [Satışlarınız Artsın]

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Mesele şu ki, 2022’de bir iş yürütüyorsanız, WhatsApp kesinlikle radarınızda olmalı. Halihazırda WhatsApp kullanıyorsanız, kişileri platformun grupları ve konuşmaları aracılığıyla paylaşarak ve ayrıca numarayı doğrudan girerek kişi ekleme sürecini mutlaka biliyorsunuzdur.

WhatsApp sohbet bağlantısı müşterilerin tek bir tıklamayla size ve işyerinize bağlanmasına olanak tanır.

Bu makalede, WhatsApp bağlantılarının işletmelere ve bireysel kullanıcılara nasıl değer kattığına bakacağız.

WhatsApp Sohbet Link Bağlantısından Kimler Yararlanabilir?

WhatsApp dünyanın önde gelen mesajlaşma hizmeti statüsüne rağmen, modern iş ortamının tam olarak bir temeli değildir.

Ancak bu, tüm şekil ve boyutlardaki markalar için kullanışlı olmadığı anlamına gelmez.

WhatsApp Sohbet Bağlantısı Nasıl Oluşturulur

Bir işletmeyi tanıtmak için WhatsApp sohbet bağlantınızı kullanıyorsanız, önce bir işletme profili oluşturmanız gerekir.

Bir hesap oluşturduktan sonra, WhatsApp bağlantısı oluşturmak oldukça basittir.

WhatsApp’ın SSS sayfasına göre, insanların sizinle iletişim kurmak için kullandıkları URL’yi değiştirerek kendi WhatsApp bağlantınızı manuel olarak oluşturabilirsiniz.

WhatsApp bağlantısını oluşturmak için kodu kopyalayın ve kendinize göre düzenleyin.

https://api.whatsapp.com/send?phone=

ya da bir diğer alternatif olan wa.me adresiyle de bu işlemi yapabilirsiniz.

https://wa.me/+90532532532

gibi..

(=) işaretinden sonra, herhangi bir parantez, tire veya sıfır hariç, telefon numaranızı tam uluslararası biçiminde eklemek isteyeceksiniz. Yani +90 ile değil de şu şekilde girmelisiniz;

https://api.whatsapp.com/send?phone=90532532532

WhatsApp Sohbet Bağlantınızı Nerede Tanıtabilirsiniz?

Dünya çapında milyarlarca insan, arkadaşları ve aileleri ile mesajlaşmak için birincil iletişim kanalı olarak WhatsApp’ı kullanıyor.

İşletmeler için WhatsApp, hedef kitlelerinin günlük hayatta kullandıkları kanallarda ilişkiler kurarak müşterilerle kendi alanlarında buluşma fırsatı sunuyor.

Sosyal medya profilleri

Tüketicilerle sohbet başlatmak için WhatsApp’ı kullanamayacağınız için, bu ilk mesajı göndermelerini kolaylaştırmak isteyeceksiniz.

Bunu yapmanın en kolay yolu, WhatsApp bağlantınızın markanızla ilişkili tüm profillerde ve sayfalarda görünür olmasını sağlamaktır.

Bu şekilde müşteriler, potansiyel müşteriler ve diğer herkes kolayca iletişime geçebilir. Instagram ve Twitter biyografinize, LinkedIn sayfanıza veya markanızın bulunduğu başka bir kanala ekleyin.

Sosyal medya gönderileri

Sohbet pencerenize trafik çekmenin en etkili yollarından biri, tüm aktif platformlardaki sosyal medya gönderilerinde WhatsApp web sitesi bağlantınızı tanıtmaktır.