OSM Taktikleri 2022, En iyi Kazandıran Tüm Taktikler

Online Soccer Manager olarakta bilinen OSM oyununda en iyi taktikleri uygulayıp bir adım öne geçmek istiyorsanız bu konu tam size göre! Türkiye’de de sıkça oynanılan bu oyunda bir çok kullanıcı OSM Yenilmezlik Taktiklerini bilmek istiyor. Sizlere rehberlik etmesi açısından bu konuyu araştırdık ve kaleme aldık. İşte en iyi OSM Yenilmezlik taktikleri.
Online Soccer Manager (OSM) 21/22, bir maçtan önce verdiğiniz kararların gerçek takım performansınızla sonuçlandığı taktik tabanlı bir futbol oyunudur. Seçebileceğiniz taktiklerde çok fazla çeşitlilik var, birçok yeni oyuncu değiştirebileceğiniz çok sayıda ayar karşısında bunalmış hissedebilir. Bu kılavuz, Online Soccer Manager 21/22’deki tüm taktiklerin gerçekte ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcı olacak ve bu, takım taktiklerinizi oyuncularınıza göre biraz daha kolay ayarlamanıza izin verecektir.

Online Soccer Manager’da farklı taktikler

oyun stili

Bu ayar oynamak istediğiniz temel stili belirtir, aralarından seçim yapabileceğiniz 5 seçenek vardır ve stili kulübünüzdeki oyuncu türlerine göre seçmelisiniz.

Görüşte Vur

Bu tarzla, temel olarak takımınıza her fırsatta şut atmasını söylüyorsunuz çünkü zaten güçlü muhalefet nedeniyle daha az fırsat bekliyorsunuz. Bu stili kullanmak için en iyi dizilişler, 4-5-1 ve 3-5-2 dizilişleri gibi daha fazla orta saha oyuncusuna sahip olanlardır.

Karşı atak (Counter Attack)

Bu oyun tarzı, tüm savunma dizilişleri arasında en güçlü olanıdır, burada takımınız sayıca güçlü bir şekilde savunma yapacak ve ardından gol atmak için hızlı bir karşı hamle yapacaktır. Bu stil, 6-3-1, 5-4-1, 5-3-2, 5-2-3 ve 4-5-1 gibi dizilişlerle en iyi sonucu verir.

Kanat Oyunu

Bu tarz, kadronuzda yüksek reytingli hücumcular ve hücum bekleriniz olduğunda kullanmak için en iyisidir, çünkü oyuncularınız hücumu ağırlıklı olarak kanatlara odaklayacaktır. 4-3-3 ve 3-4-3 dizilişleri bu taktik için en uygun olanlardır.

Pas Oyunu

Futbolda pas savaşı her zaman sahanın ortasında kazanılır ve kaybedilir ve bu yüzden bu dizilişi sadece iyi orta saha oyuncularınız varsa kullanmalısınız. 4-5-1, 3-5-2 ve 4-4-2B gibi dizilişler, merkezi orta saha oyuncularına yoğun bir şekilde odaklanması nedeniyle bu stille en iyi sonucu verir. Rakibiniz de pas stilini kullanıyorsa, pas stiliyle karşılık verebilirsiniz, ancak bunu yalnızca takımınız daha güçlüyse yapın.

Uzun top

Bu tarz, 3-2-5, 3-3-4 ve 4-2-4 gibi dizilişlerde çok sayıda saldırganla en iyi sonucu verir. Burada, savunmadan doğrudan hücuma uzun toplar oynamak için esasen orta sahanızı atlıyorsunuz. Bu, orta saha oyununa güçlü bir şekilde odaklanan veya orta sahanız zayıf olan rakibe karşı en iyi sonucu verir.

Çizgi Taktikleri

Bu savunma, orta saha ve hücum zihniyetinizi belirleyecektir. Takımınızı dengede tutmak için bunu dizilişiniz ve oyun tarzınızla ilgili tutmalısınız. Örneğin, Wing Play’i oyun stiliniz olarak belirlediyseniz, savunmanızı da Hücum Bekleri olarak ayarlamalısınız.

Markaj

Seçebileceğiniz 2 tip markalama vardır, Man markalama veya Bölgesel markalama. İkisi de farklıdır ve bu 2 seçenekten nasıl oynamak istediğinize göre, defansif veya hücumda seçim yapmalısınız.

Adam adama markaj

Bu tür işaretlemeler en çok hücum odaklı bir takımda etkilidir, eşit sayıda defans oyuncusunun rakibinizin eşit sayıda hücum oyuncusuna yüksek baskı yapmasını isteyeceksiniz. Bu, yüksek baskı nedeniyle oyuncunun dayanıklılığı üzerinde daha büyük bir etkiyle sonuçlanacak, ancak bunun karşılığında, saldırıya geçebilecek daha fazla oyuncuya sahip olacaksınız.

Ofsayt Tuzağı

Ofsayt tuzağı, birçok profesyonel futbol takımı tarafından kullanılan popüler bir taktiktir. Bu, savunma hattınızın sahada daha yükseğe çıkacağı ve hücum oyuncularını takım arkadaşları onlara bir pas seçmeden hemen önce ofsayt pozisyonunda bırakacağı yerdir. Bu doğru bir şekilde uygulanırsa, ofsayt tuzağı savunma oyuncularının fazla çaba harcamadan topu kolayca geri kazanmasını sağlayacaktır.

Mücadele

Bu ayar, oyuncularınızın savunma yaparken ne kadar agresif olmasını istediğinizi gösterir. Bunu ne kadar agresif ayarlarsanız, bir oyun o kadar fazla rezervasyon ve yaralanmaya neden olabilir. Ayrıca bir sonraki maçınızda hakemin ne kadar katı olacağına da bakabilirsiniz çünkü bu, takımınızın ne kadar agresif olmasını istediğinize karar vermenize yardımcı olabilir. Örneğin, hoşgörülü bir hakem, takımınızın daha agresif olmasına izin vermelidir. Daha güçlü bir takıma karşı oynarken, risk almaya karar verebilir ve bunu da oldukça yükseğe ayarlayabilirsiniz.

OSM Taktikleri 2021

En İyi OSM Taktikleri

4-3-3 A- Wing play
4-3-3 B- Wing play
4-5-1- Passing game
4-2-3-1- Counter-attack
4-4-2 A- Wing Play
4-4-2 B- Passing game
3-2-5- Shoot on Sight
3-2-3-2- Passing game or Counter-attack
3-3-4 A- Shoot on Sight
3-3-4 B- Passing game or Shoot on Sight
3-4-3 A- Wing play
3-4-3 B- Counter Attack
3-3-2-2- Passing game or Counter-attack
3-5-2- Passing game
4-2-4 A- Shoot on sight or Long ball if attackers weak
4-2-4 B- Passing game or Shoot on sight
5-2-3 A- Long ball
5-2-3 B- Long ball
5-3-2- Counter-attack
5-3-1-1- Counter-attack
5-4-1 A- Counter-attack or Wing play
5-4-1 B- Counter-attack or Passing game
6-3-1 A- Counter-attack
6-3-1 B- Counter-attack or Wing play