Ok Google Cihazımı Kur – HEMEN AKTİF ET, KULLAN!

Ok Google Cihazımı KurGoogle Asistan, cihazınızın sesinizi dinlemesini sağlamak için bu ifadeyi söyleyebileceğiniz bir “OK ​​Google” veya “Hey Google” özelliği içerir. Oradan, doğrudan Google’ın AI tabanlı sanal asistanıyla konuşarak her türlü şeyi yapabilirsiniz.

Google’ın birçok cihazı, yerleşik Google Asistan ile birlikte gelir ve kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır. Bu, örneğin Google Home için geçerlidir. Ancak, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde OK Google‘ı kullanma seçeneğini istiyorsanız, ilgili bazı ekstra adımlar vardır.

Android’de OK Google’ı Kurun

Android cihazınızın Google Asistan’ı kullanmaya hazır olup olmadığını görmek için “Ok Google” veya “OK Google” deyin veya Ana Ekran düğmesini basılı tutun. İstemi gördüğünüzde Aç’ı seçin.

Bu işe yaramazsa, Android‘inizde Google Asistan’ı kullanmak için neye ihtiyacınız olduğunu unutmayın:

Android 5.0 veya üstü
Google uygulaması 6.13 veya üzeri
Google Play hizmetleri
1.0 GB bellek
Cihaz burada listelenen dillerden birine ayarlandı (İngilizce, Almanca, İspanyolca ve diğerleri)

Bu gereksinimleri sırasıyla nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Android cihazınızda güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve ardından güncel değilse en yeni Android sürümüne güncelleyin.

Google uygulamasını en son sürüme güncelleyin. Google uygulamasını açıp Diğer > Ayarlar > Hakkında’ya giderek mevcut sürümünü kontrol edin.

Google Play‘de Google Play hizmetlerini açın ve görürseniz Yükle’yi seçin.

Geliştirici modunu etkinleştirin ve ardından 1 GB’den fazla belleğiniz olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar > Sistem > Gelişmiş > Geliştirici seçenekleri > Bellek’e gidin.

Telefonunuzun veya tabletinizin yukarıda belirtilen listedeki bir dile ayarlandığını doğrulayın. Dil ayarlarını bulmak için Ayarlar > Sistem > Diller ve giriş > Diller’e dokunun.

OK Google’ı iPhone veya iPad’de Kurun

iOS cihazlarında iOS 10 veya üstü olmalı ve desteklenen bir dile ayarlanmalıdır. Android cihazların aksine, Google Asistan iPhone veya iPad’e dahil değildir, bu nedenle mobil uygulamayı indirmeniz gerekir.

Google Asistan’ı indirin.

Sorulduğunda Google hesabınızla oturum açın.

Google Partners sayfasında Devam’ı seçin.

Bildirim göndermeyle ilgili istemde İzin Ver’e dokunun. Google Asistan’dan uyarı almak istemiyorsanız reddedin.

İsteğe bağlı olarak, Google’dan yeni özellikler, teklifler ve Google Asistan ile ilgili diğer şeyler hakkında güncellemeler almak için kaydolun ve ardından İleri’yi seçin.

Mikrofon erişimi sorulduğunda Tamam’ı seçin. Google Asistan ile konuşmak istiyorsanız bu gereklidir.

Google Asistan’ı iPhone’da Kullanma

Google Asistan ile konuşmak için OK Google veya Hey Google’ı kullanmak, iOS’ta Android kadar akıcı değildir. Sesinize yanıt verebilmesi için iOS için Google Asistan uygulamasının açık ve etkin olması gerekir (başka bir deyişle, ekranda gördüğünüz uygulamadır).

Ancak, “Hey Siri, Hey Google” sesli komutunu ayarlayarak biraz eller serbest bir deneyim istiyorsanız Google Asistan’ı açmak için Siri’yi kullanabilirsiniz.

Apple Watch’ta OK Google’ı Ayarlayın

Apple Watch’ınız OK Google’a da yanıt verebilir ve kurulumu kolaydır.

Ekran loşsa saati uyandırmak için ekrana dokunun.

Yukarıdan aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin (dişli simgesi).

Kişiselleştirme’ye dokunun.

“OK Google” algılamasını açın.