Muskazon Nedir ve Ne işe Yarar?

Muskazon bir kas gevşeticidir. Beyninize gönderilen sinir uyarılarını (veya ağrı duyumlarını) bloke ederek çalışır, Muskazon), ağrı veya yaralanma gibi iskelet kası rahatsızlıklarını tedavi etmek için dinlenme ve fizik tedavi ile birlikte kullanılır.

Muskazon Nedir ve Ne işe Yarar

Muskazon – akut, ağrılı kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarıyla ilişkili rahatsızlıkların giderilmesi için dinlenme, fizik tedavi ve diğer önlemlere ek olarak endikedir. Bu ilacın etki şekli net olarak tanımlanmamıştır, ancak yatıştırıcı özellikleri ile ilgili olabilir.  Muskazon insanda gergin olan iskelet kaslarını direkt olarak gevşetmez.

Normal Yetişkin Dozu

Günde üç veya dört kez bir kaplet. Bu dozla yeterli yanıt alınamazsa, günde üç veya dört kez 1 ½ kaplete (750 mg) yükseltilebilir. İyileşme meydana geldikçe dozaj genellikle azaltılabilir.

içindeki etken maddeler: Parasetomol 300 mg, Klorzoksazon 250 mg

Analjezikler, Kas gevşetici

• Kas ağrılarının tedavisinde kas gevşetici ve ağrı kesici olarak etkilidir.
• Bel, tortikolis, servikal sendrom, üretrit veya travmatik kas, tendon ve eklem hastalıklarında kullanılır.
• Ortopedik müdahaleler ve fizik tedavi sırasında yardımcı ajan olarak.

Muskazon Yan Etkileri

Klinik çalışmalarda en sık görülen yan etki, tat değişikliği veya tat alma bozukluğudur (çoğu kullanıcıda genellikle geçici olan, ancak ilacın yarı ömrü sona erene kadar devam edebilen acı, metalik tat). İlacın uzun süreli kullanımından sonra (özellikle iki haftadan fazla alındığında) ilacı bıraktıktan sonra gündüz çarpıntı meydana gelebilir.

Daha yaygın reaksiyonlar

Gastrointestinal: acı metalik tat, ağız kuruluğu dahil tat bozuklukları. Sinir sistemi: REM uykusunun bozulması, çift görme, uyuşukluk, hafıza bozuklukları, görsel-uzaysal bozukluklar, baş dönmesi, baş ağrıları ve yorgunluk. Beklenmeyen duygudurum değişiklikleri kaydedilmiştir ve bunlar yaşanırsa ilacın hastadan çekilmesine neden olabilir.