İnstagram’da Gerçek Takipçi Kazanmanın Altın Kuralları – 2022

Instagram, birçok markanın sosyal varlığının temel taşı haline geldi, açılış sayfalarına karlı trafik çekiyor, dönüşümleri artırıyor ve ilgili bir kitle oluşturuyor.

Instagram varlığınız umduğunuz kadar sağlam değilse, Instagram’da gerçek, organik takipçiler edinme stratejilerinizi nasıl keskinleştireceğinizi öğrenmenin zamanı gelmiş olabilir. Hedef kitleniz büyüdükçe, kullanıcılarla etkileşim kurmak ve onlar için benzersiz deneyimler yaratmak için daha fazla fırsatınız olur.


Güvenilir İnstagram Takipçi Satın Almak için lütfen aşağıdaki bağlantıya bir göz atın.
https://linktr.ee/instagramtakipcisatinal


Organik ayrım önemlidir: bazen markalar daha fazla Instagram takipçisi almaya çalışırken kolay yolu seçerler. Beğeniler için ödeme yapın ve takipçi siteleri her yerdedir, ancak Instagram algoritması düzenli olarak ayıklanan, düşük kaliteli hesaplar ve etkileşimlere göre güncellendiği için bu kısayollara asla değmez.

Bahsetmiyorum bile, Instagram’da takip ettiğiniz sayı, satın alma işlemi yapan, açılış sayfalarınızı ziyaret eden ve markalarınız için arkadaşlarınız ve takipçilerinizin savunucuları olan bir takipçiyi temsil etmiyorsa, sonuçta hiçbir şey ifade etmiyor. Daha fazla Instagram takipçisi edinmeye yönelik bu ipuçlarıyla varlığınızı doğru şekilde oluşturmaya başlayın.

Instagram hesabınızı optimize edin

Instagram’da nasıl takipçi kazanacağınızı anlamaya başlamadan önce, en önemli adımlardan biri hesabınızın tamamen optimize edilmesidir. Markanızın Instagram biyografisini hesabınızın “ana sayfası” olarak düşünün.

Biyografi, resim başlıkları, uygun bir kullanıcı adı veya profil resmi olmadan, insanlar hesabın markanıza ait olduğunu nasıl anlayacaklar? Açık görünebilir, ancak Instagram’da biyografiniz ve görseliniz marka kimliğinizin temellerini oluşturmaya yardımcı olur. Biyografinizdeki bağlantı, Instagram trafiğini sitenize çekmek için tek noktanızdır, bu nedenle hesabınızı optimize etmek çok önemlidir.

Nereye bağlanacağınızdan emin değilseniz, Instagram hesabınızdaki belirli anahtar kelimeler, hashtag’ler veya kampanyalarla ilgili pazarlama veya ürün sayfalarını deneyin. Ana sayfanıza bağlantı vermek sorun değil – ancak neden biyografinizden bir siteye geçerken kullanıcılara tutarlı bir deneyim sunmuyorsunuz? Bu, bir markanın feed’inde bahsedilen son birkaç içeriğe yönelik alakalı bağlantıları barındıran IG bağlantısı açılış sayfalarının ve kitleleri bu bağlantılara yönlendirmeye yardımcı olan “biyografide bağlantı” gönderilerinin popüler olmasına yol açtı.

Ek olarak, kullanıcı adınızı olabildiğince arama dostu tutun, bu genellikle gerçek marka adınıza yakın durmanız anlamına gelir. İşletme adınız daha uzunsa, kitlenizin tanıyacağı bir adla kısaltın. Kullanıcı adınıza sayılar veya özel karakterler eklemeyin ve mümkünse bunu zaten sahip olduğunuz diğer sosyal medya bilgileriyle aynı çizgide tutun.

Hesabınızı optimize etmenin en iyi yolu, bir Instagram pazarlama stratejisi oluşturmak ve takip etmektir. Başlamak için ücretsiz kılavuzumuzu indirin.

Tutarlı bir içerik takvimi tutun

Instagram’da takipçi edinmeye çalışırken yapabileceğiniz en kötü şey, rastgele ve gelişigüzel zamanlarda içerik yayınlamaktır. Kullanıcıların başlangıçta sizi takip etmesini sağlayacak kadar şanslıysanız, ilk etapta sizi takip ettiklerini unutmalarını istemezsiniz.

Bununla mücadele etmek için düzenli bir gönderi programına uyun. Tipik olarak, markalar spam’den kaçınmak için günde birkaç defadan fazla gönderi yayınlamamalı, ancak temponuz ne olursa olsun tutarlı olmasını sağlayın. Her gün yaklaşık 200 milyon Instagram kullanıcısı oturum açıyor, bu nedenle ağınızı daha da genişletmek için tüm gün boyunca birkaç kez yayınlamayı deneyin.

Aslında, Instagram’a gönderi yapmak için en iyi zamanlarla ilgili kendi araştırmamız, birden çok sektör için en iyi zamanları gösteriyor veya aşağıdaki tüm konu alanlarında en iyi zamanları araştırmamızı takip edebilirsiniz

Bir programa bağlı kalmak, takipçileriniz için tutarlı bir deneyim oluşturmanıza ve onları markanızdan haberdar etmenize yardımcı olacaktır. Ancak günün bu farklı saatlerinde yayınlamayı nasıl hatırlayacağınızı merak ediyorsanız, size Sprout’un zamanlama ve en uygun zaman özellikleri hakkında bilgi verdik. Daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.

Instagram gönderilerini önceden planlayın

Instagram algoritması, kullanıcılara beğendikleri içeriği daha fazla gösterecek şekilde değişmiş olsa da, doğru zamanlarda yayınlamak, gönderilerinize aldıkları genel katılımı artırarak yine de daha fazla görünürlük sağlayabilir.

Markanızın görünürlüğü artırmak için yapabileceği çok şey var ve şimdi Sprout Social ile Instagram içeriğini planlamak bunlardan biri. En yeni araçlarımızla, markanızın içeriği kolay bir süreçle planlamasına yardımcı olabiliriz.

İçeriği önceden planlayarak tüm ekibiniz kampanyaları ve programları daha verimli bir şekilde görebilir. Önceden içerik oluşturmak her zaman akıllıcadır ve Instagram planlama araçlarımızla, hedef kitlenize ulaşabilir ve aynı zamanda tutarlı bir içerik akışı sağlayabilirsiniz.

Sahte Instagram takipçilerinden kaçının

Sahte ve meşru takipçileri olan bir Instagram hesabı arasında büyük bir fark vardır. Basitçe Instagram takipçileri satın almak cazip görünebilir, ancak geri tepme, organik takipçi büyümesinin avantajlarından daha ağır basıyor.

Instagram’ınızı her yerde sergileyin

Instagram’ınızı tanıtmadığınız sürece insanlar nasıl bir hesap bulacak? Instagram hesabınızın web sitenizde ve diğer sosyal ağlarda listelendiğinden emin olun. Görünürlük ve farkındalık yaratmak, keşfedilmenin en iyi yollarından biridir. Gerçekten daha fazla Instagram takipçisi edinmek istiyorsanız, insanlara sizi nerede bulabileceklerini bildirin. Tüm ağlarınızda sosyal paylaşımları tanıtmaya yardımcı olmak ve insanlara sizi Instagram’da nerede bulabileceklerini göstermek için web sitenize ve blogunuza sosyal medya düğmeleri ekleyebilirsiniz.

Takipçilerinizin İlgilendiği İçerikleri Yayınlayın

Bunu söylemek yapmaktan daha kolay olsa da, takipçilerinizin hangi içeriği görmek istediğini öğrenmek akıllıcadır. Instagram’da bazı içeriklerin diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini çabucak göreceksiniz. Bu yüzden test etmek çok önemlidir. İster filtreler, başlıklar, içerik türleri veya gönderi süreleri olsun, en küçük ayrıntı büyük fark yaratabilir. Yeni Instagram trendlerini keşfedin ve yükselin.

Özgün hashtag’leri Yakalayın

İnstagram Takipçi Satın Almadan takipçi edinmenin en denenmiş ve doğru yollarından biri doğru hashtag kullanmaktır. Yıllardır hashtag’ler keşif için önemli bir araç olarak hizmet etti ve sosyal erişimimizi genişletmemize izin verdi. Bir pazarlamacı olarak, takipçiler kazanarak topluluğunuzu oluşturmak istersiniz ve hashtag’ler tam olarak tam da bunu sağlar. Yeni başlayanlar için, fazla doldurulmamış hashtagler bulun.

Hedef kitlenizdeki insanların kontrol etme olasılığının daha yüksek olduğu hashtagler bulmalısınız. İlgili bir bağlantı kurulursa, bu kullanıcıların hesabınızı takip etme olasılığı daha yüksektir. Benzersiz, markalı hashtag’ler, yayınları markanız ve kampanyalarınızla hiper alakalı içerik etrafında gruplamanın bir yoludur.

Altın Kural: Gönderinizi Yüksek Takipçili Bir Hesap Beğenirse Onun Takipçilerinin Keşfetine Düşersiniz

Pek bilinmese de gönderiniz fenomen bir hesap tarafından beğeni alırsa, onun hitap ettiği kitlenin keşfetinde yer alma fırsatı yakalar ve organik takipçi kazanma şansı elde edersiniz.