Fucicort Krem Nedir, Fucicort Krem Ne İşe Yarar, Fucicort Nasıl Kullanılır?

Fucicort krem nedir – Fucicort Krem, aynı zamanda bakteriyel bir enfeksiyonun olduğu veya bir bakteriyel enfeksiyonun meydana gelme ihtimalinin olduğu cilt ve kafa derisinin birkaç orta ila şiddetli inflamatuar dermatozunu tedavi etmek için kullanılan topikal bir cilt kremidir. Bu durumlar arasında dermatit, egzama, liken planus (iltihaplı bir cilt durumu), hafif sedef hastalığı (kuru, gümüşi pullu bir döküntü ile kaplanmış kırmızı kabarık kalınlaşmış cilt lekeleri ile karakterize otoimmün bir bozukluk), diskoid lupus eritematozus (yaralara neden olan kronik bir cilt hastalığı ve genellikle yüzde, kulaklarda ve kafa derisinde yara izi) ve seboreik dermatit (genellikle derinin veya kafa derisinin yağlı veya yağlı bölgelerini etkileyen pullu bir döküntü). Fucicort Krem, kaşıntı, kızarıklık, kuruluk, kabuklanma, kabuklanma ve rahatsızlık gibi semptomların giderilmesine yardımcı olur ve ayrıca duyarlı bakterilerin yayılmasını önleyerek enfeksiyon semptomlarını hafifletir.

Fucicort Krem Nedir

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır

Fucicort krem, bakteriyel enfeksiyonun mevcut olduğu veya meydana gelme olasılığı bulunan inflamatuar dermatozlarda endikedir. Enflamatuar dermatozlar arasında atopik egzama, diskoid egzama, staz egzaması, seboreik dermatit, kontakt dermatit, liken simpleks kronikus, sedef hastalığı, diskoid lupus eritematozus bulunur.

Fucicort Krem Hangi Sıklıkla Kullanılır

Görünmeyen lezyonlar: Günde 2-3 uygulama yapın.
Örtülü lezyonlar: Daha az sıklıkta uygulamalar yeterli olabilir.
doz aşımı
Topikal olarak uygulanan kortikosteroidler, sistemik etkiler oluşturacak şekilde yeterli miktarlarda emilebilir (bkz. Advers Reaksiyonlar).
Kontrendikasyonlar
Topikal kortikosteroidler viral, tüberküloz ve fungal cilt enfeksiyonlarında, perioral dermatitte, akne rozasea ve ülseratif durumlarda kontrendikedir.
Herhangi bir bileşene karşı aşırı duyarlılık.

Fucicort Krem nasıl çalışır?

Fucicort Krem, hidrokortizondan daha güçlü, yüksek potensli bir anti-inflamatuar olan sentetik kortikosteroid betametazon içerir. Fucicort Krem’deki Betametazon, iltihaplanma sürecine dahil olan hormon benzeri maddeler olan prostaglandinler ve lökotrienler gibi iltihaplı kimyasalların üretimini bloke ederek çalışır. Fucicort Krem’deki Betametazon ayrıca dilate (genişlemiş) ve sızdıran kan damarlarını daraltır ve daraltır ve diğer inflamatuar hücrelerin cilde inflamatuar yanıtı yükseltmesine izin verir. Bu, özellikle daha az aktif steroidlere tatmin edici bir şekilde yanıt vermeyen inflamatuar cilt koşullarının semptomlarını azaltır. Fucicort Kremdeki Fusidik asit, hassas Staphylococcus aureus, Streptococcus ve Corynebacterium minutissimum suşları dahil olmak üzere duyarlı bakterilerin neden olduğu ikincil cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan topikal bir antibiyotiktir. Bakteriyel replikasyonu engelleyen, ancak bakterileri öldürmeyen bakteri protein sentezini inhibe ettiği için bakteriyostatik özelliklere sahiptir. Fusidik asit yağda ve suda çok çözünür ve bu nedenle enfeksiyon bölgesine ulaşmak için cilde kolayca nüfuz edebilir, bu da onu çok etkili bir topikal antibiyotik yapar.

Fucicort Krem ne içerir?

Fucicort Krem, aktif maddeler betametazon valerat (1 mg), bir kortikosteroid anti-inflamatuar ve bir topikal antibiyotik olan Fusidik Asit (20 mg) içerir ve kombinasyon halinde enfekte olan inflamatuar cilt koşullarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca Macrogol setostearil eter (Cetomacrogol 1000), setostearil alkol, klorokresol, sıvı parafin, monobazik sodyum fosfat dehidrat, arıtılmış su, beyaz yumuşak parafin, all-rac-α-tokoferol içerir.

Fucicort Krem ile enfekte dermatit tedavisi

Fucicort Krem, topikal bir antibiyotik olan fusidik asit ile birlikte yüksek potensli bir anti-inflamatuar kortikosteroid olan betametazon içerir. Fucicort Krem’deki Betametazon, iltihaplanma sürecinde yer alan hormon benzeri maddeler olan prostaglandinler ve lökotrienlerin üretimini bloke ederek çalışır. Fucicort Krem’de dermatit ve betametazon dahil olmak üzere çeşitli cilt koşullarında ortaya çıkan iltihaplanma, dermatit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur, tedavi edilmezse şiddetli hale gelebilecek kaşıntı, kızarıklık, kuruluk ve ağrıyı azaltır. Fucicort Krem içindeki fusidik asit, inflamatuar dermatozlardan zarar görmüş ciltte duyarlı bakterilerin neden olduğu ikincil cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Bakteriyel replikasyonu engelleyen, ancak bakterileri öldürmeyen bakteriyel protein sentezini engelleyerek çalışır. Fucicort Krem’de bir anti-inflamatuar ve bir antibiyotik kombinasyonu, kaşıntı, kızarıklık, şişme ve rahatsızlık gibi inflamatuar cilt bozukluklarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur ve ayrıca enfeksiyon riskini azaltır.

Fucicort Krem’in yan etkileri nelerdir?

Fucicort Krem alırken en sık bildirilen yan etkiler uygulama yerinde yanma, kaşıntı, tahriş ve kuruluktur; ayrıca cilt atrofisi. Fucicort Kremin uzun süreli kullanımı, endojen (doğal olarak oluşan) kortikosteroidler üreten böbreküstü bezlerinin verimli çalışmasının durmasına neden olabilir ve bu da çocuklarda büyüme hızını yavaşlatabilir.