Enerji Dostu DeFi Platformu “Energyfi” Mainnet’te Sunulmaya Hazır

Öne Çıkanlar

  • Energyfi, giderek artan kullanımıyla Energy Web, Avax, Near ve Bsc için bir takım kapsamlı DeFi özelliği sağlayarak enerji dostu ve müsait maliyetli bir merkeziyetsiz finans desteği (DeFi) tasarlıyor.
  • Energyfi hususi olarak 200.000$’lık token satışı yaptı.
  • Çevre Dostu DeFi platformu Energyfi, kendi ILO platformunun piyasaya sürülmesiyle beraber mainnet’te sunulacak.

Merkeziyetsiz Finans Hakkında

Merkeziyetsiz Finans (özetlemek gerekirse DeFi), geleneksel finansal araçlar taktim etmek için borsalar yada bankalara benzer biçimde merkezi finansal aracıları kullanmayan ve bu aracılar yerine – en bilineni Ethereum olan, blok zincirler üstünde yürütülen akıllı sözleşmeler kullanan blok zincir tabanlı bir finans modelidir.

Energyfi ile Tanışın

Son zamanlarda Merkeziyetsiz Finans iki önemli sorunla karşı karşıya: yüksek işlem maliyetleri ve fazla enerji tüketiminden ötürü çevreye istemsizce zarar vermesi (Özellikle de Ethereum).

Energyfi ise Energy Web Chain, Avalanche, Near ve Binance Smart Chain için bir dizi kapsamlı DeFi özelliği tasarlayarak bu sorunları ele alıyor. Bu sayede eş zamanlı olarak tüm platformlar tarafından benimsenmesini de hızlandırmış olacak. Bir blok zincirin kitlesel olarak benimsenmesi için kesinlikle daha fazla kullanıcıya ihtiyacı var ve daha fazla kullanıcıya sahip olmak için daha fazla merkeziyetsiz uygulamalara ihtiyacı var.

Merkeziyetsiz uygulamaların (dapps) geliştirilmesini teşvik etmek ve bu ağlar üzerinde geliştirme yapmak isteyen yazılımcıları desteklemek için Energyfi gibi tüm özellikleri tek bir platformda sunan hızlı ve güvenilir bir platform günümüzde çok önemli bir yer edinmektedir. Hem bir mihenk taşı hem de katalizör görevini üstelenen Energyfi, sektörü merkeziyetsizleşmeye, şeffaflığa, çevresel farkındalığa ve zincirler arası uyumluluğa doğru yönlendiriyor. Bu temel değerlere Energyfi‘ın temel özelliklerinde de bulabilirsiniz.

Energyfi’ın Özellikleri

Energyfi platformu, tamamı çevre dostu ağların benimsenmesini ve merkeziyetsiz finans modellerinin geliştirilmesini sağlamak için içerisinde birçok özellik barındırıyor.

Bunlara aşağıdaki şu özellikler de dahildir:

  • Launchpad (izne gerek olmayan fon toplama platformu)
  • Dex (tercih ettiğiniz ağda kripto para alıp, satabileceğiniz merkeziyetsiz bir borsa platformu)
  • Staking/Farm Yapma (birikim ürünü)
  • Borç Verme (kripto para borç verme ve borçlanma)

Energyfi Token (EFI)

EFI token, yönetilim ve platform kullanımı gibi birden fazla kullanım alanına sahip olacak. Bazı Energyfi hizmetlerini kullanmak için EFI token tutmanız gerekecek. Aynı zamanda kullanıcıların cüzdanlarında EFI token tutmalarını teşvik etmek için frictionless yield (token tutup, kazanma) ve token yakımı imkanı da sunuyor.

Bunlar da sırasıyla yatırımcılara pasif gelir ve enflasyonla mücadele imkanı tanıyacaktır.

Energyfi Özel Satışta 200.000$’lık Bir Satış Yaptı ve Yakın Zamanda Halka Açık Satış da Gerçekleştirecek

Token özel satışı, INBlock Ventures, Blu Ocean Capital ve bazı özel yatırımcılar tarafından desteklendi.

Özel satışta 200.000$ değerine satış oldu ve yakın zamanda Energyfi özel token lansman platformu olan EnergyPad üzerinden halka açık satış gerçekleştirilecek. Aşağıda verilen bağlantılar üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Websitesi: https://www.energyfi.io
Telegram: https://t.me/Energyfi_official