WordPres’te Eklentisiz PHP Kodu Nasıl Çalıştırılır?

WordPress – Eklenti Olmadan PHP Çalıştırma: Bu eğitimde, herhangi bir eklenti yüklemeden sayfalarımızda veya WordPress yayınlarımızda PHP kodunu çalıştırmak için basit bir hile göreceğiz. Peki, izleyeceğimiz adımlar şunlardır:

  • – page.php veya post.php dosyasının bir kopyasını oluşturun
  • – Yaptığımız kopyaya bir başlık ekleyin.
  • – İstediğimiz kodu girin.
  • – Şablonu bizim yaptığımız kopya olan bir sayfa oluşturun.

O zaman başlayalım, yapacağımız ilk şey page.php veya post.php dosyasının bir kopyası, bu kopyayı yapmak için bu adresten ücretsiz olarak indirebileceğiniz Filezilla adlı bir FTP yöneticisi kullanmanızı öneririm.

Page.php veya post.php dosyasının bir kopyasını kişisel bilgisayarımızda oluşturduktan sonra, onu istediğimiz şekilde yeniden adlandırırız, ben MyTemplate.php adını verdim, sonra aşağıdakiler dahil olmak üzere belgeyi değiştirmeye devam ediyoruz. belge başlığı aşağıdaki satırları:

/ *
Template Name: MyTemplate
* /

Ardından, satırı değiştiriyoruz:

< ? php the_content (); ?>

Dosyamızı istediğimiz gibi değiştirdikten sonra Filezilla yardımıyla dosyayı sunucumuza yüklüyoruz. Bu PHP kodunu sunucumuzda çalıştırmak için yeni bir sayfa veya yeni bir gönderi oluşturmalı ve oluşturduğumuz şablonu yeni sayfaya dahil etmeliyiz, sağda bulabildiğimiz sayfa özniteliklerinden seçtiğimiz şablonu dahil etmeliyiz. Böylelikle oluşturduğumuz kalıp şablon ile sayfamızda php kodu çalıştırabiliriz.