Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş

Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş – Devlet tarafından engellenmiş bir web sitesi veya hizmetle karşılaştığınız zamanlar olabilir. Kendinizi böyle bir durumda bulursanız ve bir geçici çözüm arıyorsanız, engellenen herhangi bir web sitesine veya hizmete erişmenin birçok yolu olduğunu bilmekten memnuniyet duyarsınız.

Farklı blok türleri, atlamak için farklı teknikler gerektirdiğinden, bu yazıda engellenen web sitelerine erişmeyi deneyebileceğiniz birkaç yöntem listeledik.

Durumunuza uygun olanı bulmak için her birini deneyebilirsiniz. Ve diğer okuyucularla paylaşmak istediğiniz başka yöntemleriniz varsa, yorum bölümünde belirtin.

URL Yerine IP Adresi Üzerinden Erişim

Bazı yazılımlar, web sitesi sayfalarını yalnızca adına veya URL’sine göre engeller. Örneğin: www.facebook.com’da bir engelleme uygulanabilir, ancak web sitesinin IP’sinde uygulanamaz.

Windows kullanıyorsanız, IP’yi Komut İstemi’nden alabilirsiniz. Bunu ekleyin ve Enter‘a basın.

ping gireceğinizwebsitesiadresi.com

Sonuçlarda gösterilen IP’yi tarayıcınızın(Chrome) adres çubuğuna kopyalayın ve siteyi her zamanki gibi açın.

Lütfen bunun yalnızca sitenin IP’den gelen istekleri doğrudan işleyebildiği ve işleyebildiği durumlarda işe yaramayacağını unutmayın.

Yasakli Sitelere Giriş

Proxy Siteleri Kullanarak Yasaklı Sitelere Giriş

Web’de anonim olarak gezinmek için hizmetler sağlayan birçok ücretsiz web proxy’si vardır. Bu hizmeti sunan siteleri bulmak için Google’da “proxy siteleri” aramanız yeterlidir; bunlardan bolca bulacaksınız.

Engellenen herhangi bir siteye kolayca erişmek için bunları kullanabilirsiniz. Sadece web sitesine gidin ve göz atmak istediğiniz URL’yi girin.

Aşağıda bazı ücretsiz proxy sitelerini sizler için listeledik;

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş için VPN Hizmeti Kullanın (En İyi Yöntem)

Engellenen siteleri aşmanın başka bir yolu da Sanal Hizmet Ağı (VPN) hizmeti kullanmaktır. Bir VPN hizmeti, ağları aracılığıyla bilgisayarınız ve internet arasında şifreli bir bağlantı veya tünel sağlar.

Tipik olarak, dünyanın çeşitli yerlerinde bir dizi ağ sağlarlar, böylece Almanya’dan göz atıyormuş gibi davranabilirsiniz, aslında başka bir ülkede olsanız bile, aslında güvenlidir ve çevrimiçi gezinirken gerçek kimliğinizi gizler.

Chrome kullanıcılarına özel bazı güvenli ve ücretsiz vpn’leri aşağıda paylaştık;

Telekomünikasyon tarafından kapatılan sitelere nasıl Girilir

Yukarıda da bir çok örneğini verdiğimiz gibi Telekomünikasyon tarafından kapatılan sitelere yalnızca VPN ile girebilirsiniz. Başka bir alternatifiniz yoktur.

Modemden yasaklanan sitelere giriş

Modemden yasaklanan sitelere giriş

Modemden yasaklanan sitelere giriş için VPN hizmetini kullanabilirsiniz. Böylelikle her hangi bir yasakta erişmek istediğiniz sayfaya hemen erişebilir ve surfünüze kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

DNS ayarlarını değiştirmeden yasaklı sitelere girmek

DNS ayarlarını değiştirmeden yasaklı sitelere girmek

DNS Ayarları ile uğraşamam diyorsanız tarayıcınız için ücretsiz olan VPN lerden birini seçebilirsiniz. Bu VPN listesine yukarıdaki bölümden ulaşabilmeniz mümkündür.

Bilgisayardan yasaklı Sitelere Giriş Programı Google Chrome

Bilgisayardan yasaklı Sitelere Giriş Programı Google Chrome

Eğer bu sorguyu yaptıysanız programa ihtiyaç duymadan yasaklı sitelere girebileceğinizi de biliyorsunuzdur. VPN ile kolayca yasaklı sitelere erişebilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz listeden size uygun olan bir VPN’i seçip gezintinize devam edebilirsiniz.